18 lipca, 2024

Jimmy Web

Blog

Jak wygląda bezpieczny proces niszczenia dokumentów prowadzony przez zewnętrzna firmę

Podmioty, które chcą się zająć niszczeniem dokumentów, mogą wybierać z dwóch opcji. Pierwsza polega na samodzielnym zajęciu się procesem. Druga oznacza bezpiecznie niszczenie dokumentów z usługodawcą. Dziś sprawdzamy, co skłania firmy do współpracy ze specjalistami.

Niszczenie dokumentów firmowych – jak to zrobić najszybciej i najbezpieczniej?

Większość przedsiębiorstw, co zrozumiałe, nie chce poświęcać czasu swoich pracowników na niszczenie dokumentów firmowych, zwłaszcza że jest to czasochłonne zadanie. Obawy mogą wiązać się także z kwestiami bezpieczeństwa. W końcu wyciek danych oznacza nie tylko problemy z prawem, ale także poważne nadszarpnięcie zaufania klientów.

Bezpieczne niszczenie dokumentów firmowych z zewnętrznych usługodawcą oznacza, że:

  1. zaoszczędzimy czas swoich pracowników;
  2. zyskamy dostęp do technologii, na którą nie moglibyśmy sobie pozwolić;
  3. możemy sprawnie zniszczyć zarówno tradycyjne nośniki w formie papierowej, jak też i elektroniczne nośniki informacji.

Cenna jest także elastyczność, z jaką usługodawcy podchodzą do niszczenia dokumentów firmowych. Starają się tak zorganizować cały proces, by był dla klienta jak najmniej problematyczny. Niektóre firmy oferują np. pomoc w opróżnianiu archiwum.

Takie korzyści zachęcają przedsiębiorstwa z różnych branż. Zalety docenią i niewielkie biznesy i rozwinięte organizacje, które od dawna istnieją na rynku.

zniszczone dokumenty

Bezpieczne niszczenie dokumentów – co jeszcze musisz o nim wiedzieć?

Do realizacji zlecenia używa się wyposażenia, które w bardzo wysokim stopniu przetwarza dokumentację. Z takiego produktu utylizacji nie da się odtworzyć danych, co czyni ten sposób niszczenia dużo bezpieczniejszym, niż używanie biurowych urządzeń.

Specjaliści mają do dyspozycji zamknięte pomieszczenia, które dla dodatkowego bezpieczeństwa wyposażono w kamery. Jedynie dobrze przeszkolona kadra może zajmować się niszczeniem dokumentów firmowych. Taką zaawansowaną usługę oferuje m.in. firma Proarchiv.