8 grudnia, 2024

Jimmy Web

Blog

Szkolenia z obszarów Agile oraz Team-Design - rodzaje, na czym polegają i kto powinien z nich skorzystać

Szkolenia z obszarów Agile oraz Team-Design – rodzaje, na czym polegają i kto powinien z nich skorzystać

Szkolenia IT dla firm to ważny aspekt budowania kompetencji zespołu. Odpowiednio dobrane mogą zapewnić szybki rozwój firmy w branży IT. Jest to kluczowe pod względem pozycjonowania firmy na rynku w przyszłości. Jednymi z najistotniejszych obszarów szkoleń są Team-Agile i Team-Design. Dla ułatwienia całego procesu możliwe jest odbycia szkolenia IT online.

Szkolenia IT Agile i Team design

Szkolenia IT online z zakresu Agile i Team – design wykonywane są w zakresie całych zespołów IT oraz kadry managerskiej. Pierwszy z nich (team-agile) skupia się na rozwijaniu kompetencji zwinności w zespole. Drugi (team-design) jest związany z nauką planowania w grupie kreatywnego procesu rozwiązywania problemów. Szkolenia IT z tych dwóch obszarów oferowanie są między innymi przez firmę Simplelogic i trwają od jednego do pięciu dni.

Szkolenia z obszarów Agile oraz Team-Design - rodzaje, na czym polegają i kto powinien z nich skorzystać

Szkolenia IT online – rodzaje

Wśród szkoleń z kategorii Team-Agile znajdują się:

  • Leading SAFe – podstawowe szkolenie z kierowania przedsiębiorstwem Lean-Agile z wykorzystaniem Scaled Agile Framework i jego podstawowych zasad systemowego myślenia, przepływu produktów, zwinnego rozwoju i DevOps.
  • SAFe for Teams – uczestnicy zdobywają wiedzę i certyfikację z tematyki Agile Release Train, która zapewni im zwinność zespołową w zwinnych programach takich jak: Scrum, Kanban, XP.
  • SAFe Sacrum Master – certyfikowane szkolenie na średnio-zaawansowanym poziomie. Pozwala na zrozumienie roli Sacrum Mastera w organizacji SAFe oraz naukę budowania wysokowydajnych zespołów Agile.

W zakresie szkoleń Team-Design dostępne są:

  • Team Alignment – szkolenie oparte na kreatywno-strategicznych ćwiczeniach pomagających zespołowi w zrozumieniu celu projektu oraz wartości i kompetencji członków zespołu.
  • Design Sprint – uczy techniki szybkiego weryfikowania jakichkolwiek hipotez projektowych.
  • Management 3.0 – celem jest zdobycie umiejętności wypracowywania lepszego modelu pracy w zespole. Opiera się na motywowaniu pracowników do większego zaangażowania i dawania im poczucia sensu oraz celu w wykonywanej pracy.