17 kwietnia, 2024

Jimmy Web

Blog

Etykieciarki do butelek – w jaki sposób funkcjonują?

Etykietowanie butelek oraz opakowań okrągłych to dość skomplikowany proces, który wymaga precyzji oraz dokładnego zaplanowania. Służą do tego automatyczne etykieciarki, dzięki którym etykieta jest umieszczana na całym obwodzie butelki lub też jedynie na wybranej części. Co najważniejsze w ten sposób można etykietować opakowania szklane, aluminiowe, ze stali, HDPE czy też PET.

Etykieciarka automatyczna do butelek – co trzeba wiedzieć?

Etykieciarka automatyczna do butelek działa na dość prostej zasadzie. Klienci mają do wyboru dwa systemy etykietujące, a konkretniej:

  • wydajny – wydajność na poziomie ponad 100 sztuk na minutę,
  • precyzyjny – jak wskazuje nazwa, szczególną uwagę zwraca się w tym zakresie na maksymalną precyzję nanoszenia etykiet.

Etykieciarka do butelek odpowiada za umieszczanie na butelkach etykiet transparentnych, foliowych oraz papierowych. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji zleceniodawców. Można przy tym wybrać długość oraz szerokość etykiety. Cały proces etykietowania podlega starannej weryfikacji. Obejmuje to m.in.: kody kreskowe, poprawność naniesionego nadruku i obecność etykiety w pożądanym miejscu.

Etykieciarka do butelek – jak to właściwie działa? Kluczowe informacje

Etykieciarka do opakowań okrągłych wykorzystuje ruch obrotowy, co doprowadza finalnie do umieszczenia etykiety na obwodzie wybranego opakowania. W gnieździe tarczy umiejscowiona jest specjalna fiolka, która kontroluje wspomniany wyżej proces, a ponadto w etykieciarkach zastosowano nowoczesne czujniki, dzięki którym urządzenie wyczuwa obecność opakowania w gnieździe tarczy. Tym samym dochodzi również do sprawdzenia, czy etykieta faktycznie znalazła się na opakowaniu.

Etykieciarki automatyczne do butelek znajdują zastosowanie przede wszystkim w profesjonalnie wyposażonych halach produkcyjnych. Okrągłe opakowanie przedostaje się do gniazda tarczy przy pomocy podajnika ślimakowego oraz prowadnic, następnie dochodzi do naniesienia etykiety na butelkę, a potem produkt trafia z powrotem na taśmę.