8 grudnia, 2024

Jimmy Web

Blog

drewniane okna - zalety i wady

Okna drewniane – zalety i wady

Okna to elementy wyposażenia domu, które pozwalają obserwować otaczającą przyrodę i nie tylko. W ten sposób wnętrze zyskuje potrzebne światło, które ułatwia prawidłowe funkcjonowanie. Jakie wady oraz zalety mają ramy wykonane z drewna? Eksperci odpowiadają.

Okna drewniane – dlaczego warto?

Okna drewniane są konstrukcjami, które niemal natychmiast rzucają się w oczy – jest to spowodowane faktem, że niecodziennie obserwuje się takie elementy w domach. Ich unikalność polega głównie na odwołaniu się do dawnych lat, gdzie cieszyły się popularnością.

Drewniane okno wyróżnia się odpowiednim stylem. Jest to dekoracja sama w sobie. Drewno posiada specyficzną fakturę oraz jest w stanie ocieplić każdy pokój. Nie należy zapominać również o jego możliwościach izolacyjnych nie tylko przed wysoką oraz niską temperaturą. Sprawdzi się również jako izolator tłumiący hałas z zewnątrz.

Odpowiednio zakonserwowane drewno nie traci swoich właściwości oraz może być myte za pomocą wilgotnej ściereczki. W ten sposób zawsze prezentuje się świetnie.

Okna drewniane – jakie mogą wystąpić wady?

Główną wadą, którą posiadają drewniane okna jest fakt, że mogą one kosztować nieco więcej niż tradycyjne ramy wykonane z PCV. Ma na to wpływ przede wszystkim konieczność wycięcia odpowiedniego materiału oraz wypolerowaniu go tak, aby przetrwał przez kilka lat.

Okna drewniane na zamówienie mogą również być czasochłonne w produkcji. Stolarz musi zadbać o ich każdy detal żłobiąc w materiale, aby ten mógł godnie wisieć na ścianie oraz zachwycać innych. Należy mieć to na uwadze.

Czym wyróżniają się okna drewniane?

Okna drewniane z okiennicami mają swój urok. Należy o tym pamiętać szczególnie decydując się na styl klasyczny, który ma zostać najpopularniejszym stylem w nadchodzącym roku. Jest to spowodowane głównie odwoływaniem się do natury oraz przeszłości. Takie okna również są solidne oraz nieprzemakalne. Nie straszne są im również wysokie oraz niskie temperatury.