12 czerwca, 2024

Jimmy Web

Blog

Pakowanie próżniowe

Jakie są zalety pakowania próżniowego żywności?

Któż nie lubi smacznej, świeżo prezentującej się, aromatycznej żywności? Niestety utrzymanie atrakcyjnego aromaty i smaku może być wyzwaniem, gdy produkt trzeba przechować przez dłuższy czas. Pakowanie próżniowe sprawia, że zachowanie takiej wysokiej jakości jedzenia przez dłuższy czas jest możliwe.

Folia do pakowania próżniowego – dlaczego jej zastosowanie ma sens?

Dzięki pakowaniu próżniowemu:

  • możemy zachować niewykorzystaną nadwyżkę żywności

Żywność się nie zmarnuje, więc tym samym możemy w lepszy sposób zarządzać swoimi zapasami.

  • nie musimy obawiać się, że przez okres przechowywania jedzenie straci swoją świeżość

Jedzenie pakowane próżniowo to gratka dla osób, które chcą cieszyć się pełnym smakiem i aromatem przez dłuższy czas. Takie możliwości worków moletowych i pakowaczek doceniają nie tylko duże firmy, ale także indywidualne osoby, które np. chcą zaoszczędzić na produktach sezonowych lub być gotowym na różne okoliczności (np. na przybycie gości lub gościń).

Pakowanie próżniowe

Pakowanie próżniowe – to łatwe

Na rynku znajdziemy zarówno potężne pakowarki, jak i mniejsze urządzenia. Obie opcje oferuje firma Empra. To, co wyróżnia nowoczesne maszyny, oprócz skuteczności, to intuicyjna i łatwa obsługa. Nawet osoby, które do tej pory nie używały worków moletowych, worków próżniowych czy worków do sous-vide szybko nauczą się korzystać ze sprzętu.

Worki moletowe, próżniowe, worki do sous-vide – kto ich używa?

Łatwość obsługi i efektywne działanie pakowarek sprawia, że ta opcja wybierana jest bardzo często. Worki PA/PE, worki termokurczliwe i inne rozwiązania przeznaczone do pakowania próżniowego docenia firmy i osoby prywatne, którym zależy na oszczędności czasu i pieniędzy. Pakowanie próżniowe nie tylko zachowuje pożywienie w świetnym stanie, ale też doskonale sprawdzi się w transporcie. Jedzenie nie straci wody, nie wyschnie, będzie soczyste i zachwyci apetycznym wyglądem naszych gości lub klientów decydujących się na kupno naszych wyrobów.

 

Źródło: https://empra.com.pl/