30 listopada, 2023

Jimmy Web

Blog

Czy karma bezzbożowa będzie odpowiednia dla każdego psa

Każdy zwierzak jest inny i z myślą o tym powinniśmy dobierać właściwe żywienie dla pupila. Na nasze decyzje wpływa stan zdrowia zwierzaka, ewentualne alergie pokarmowe czy po prostu preferencje smakowe. Na rynku znajdziemy karmy przygotowane z myślą o szczeniakach, psach dorosłych, psach dużych i małych ras. W każdej z tych kategorii obecnie bez trudu odszukamy takie rozwiązanie jak sucha karma bez zbóż dla psa.

Sucha karma dla psa bez zbóż – czy możemy ją podawać każdemu psiakowi?

Wielu właścicieli zwierzaków może zastanawiać się, czy sucha karma bez dodatku zbóż dla psa będzie odpowiednia dla ich pupili. Oczywiście, w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań, warto skonsultować się z weterynarzem. Specjaliści podkreślają jednak jednogłośnie, że karmy bez dodatku zbóż dla psa są dużo lepszym rozwiązaniem niż karmy zbożowe. Wszystko dlatego, że organizm psów nie jest odpowiednio przystosowany do trawienia zboża.

W przeciwieństwie do roślinożerców, psy nie posiadają amylazy ślinowej, co oznacza, że węglowodany trawione są dopiero przez amylazę trzustkową. Jeśli nie wybieramy takiego rozwiązania jak bezzbożowe karmy dla psów dorosłych, nasz zwierzak może nabawić się problemów z trzustką.

Czy karma dla psa bez zawartości zbóż będzie dobra i dla szczeniaka, i dla dorosłego psa?

Nie jest tajemnicą, że szczeniaki mają nieco inne potrzeby żywieniowe niż dorosłe psy. Sprawdzeni producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego w ich ofercie znajdziemy takie produkty jak sucha karma dla psa bez dodatku zbóż dla szczeniaków, jak i bezzbożowa karma dla psów dorosłych. Tak zróżnicowaną ofertę posiada m.in. sklep internetowy z karmami dla psów Crazy Boy.

Bezzbożowe karmy dla psów – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Zadbajmy o to, żeby bezzbożowa karma dla psa, którą wybieramy, była pozbawiona konserwantów i sztucznych barwników. Porównajmy poszczególne warianty również pod względem zawartości konkretnych składników analitycznych (ważna jest wysoka zawartość szczególnie takich składników jak białko surowe i tłuszcz surowy).

Artykuł powstał przy współpracy z crazyboy.pl