30 listopada, 2023

Jimmy Web

Blog

Dlaczego warto stosować mikronizowane musli dla cieląt

Chcesz, żeby cielę zdrowo się rozwijało? Kluczem do sukcesu zawsze jest dieta. Już od pierwszych chwil życia zwierzęcia powinniśmy zadbać o to, żeby niczego mu nie brakowało. Czy mikronizowane musli dla cieląt będzie dobrym rozwiązaniem? Dziś staramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Pasza dla zwierząt bez GMO

Czym powinno wyróżniać się zdrowe żywienie? Przede wszystkim powinniśmy zatroszczyć się o to, żeby było wolnej od GMO. Musimy mieć także pewność, że jest dopasowane do aktualnego etapu rozwoju zwierzęcia. Specjalne musli dla cieląt można stosować od samego początku, tzn. przez pierwsze dwa miesiące życia. Co sprawia, że taka mieszanka jest atrakcyjna?

Musli mikronizowane:

  1. sprzyja przyrostowi masy;
  2. pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia zwierzęcia;
  3. jest pełne cennych składników pokarmowych (co sprawia, że cielęta dużo chętniej uczą się jeść)

Na czym polega mikronizacja?

Opisywane w tym artykule musli dla zwierząt składa się ze zbóż, które poddano obróbce technicznej. Do tego procesu wykorzystywane są promienniki podczerwieni. Na skutek takich działań zboże staje się bardziej wartościowe, lekkostrawne i smaczne.

Gdzie kupić musli dla cieląt?

Musimy pamiętać o tym, że na rynku dostępnych jest wiele różnych wariantów pasz dla zwierząt. Produkty, które reklamowane są jako bogate w składniki odżywcze nie zawsze takimi są. Jak upewnić się, że robimy dobry zakup?

Przede wszystkim postarajmy się wybierać produkty z pewnych źródeł. Rzetelne, godne zaufania sklepy dbają o to, żeby ich oferta zawierała jedynie opcje od sprawdzonych marek. Oprócz tego dokładnie zapoznajmy się ze składem produktu. Dobrze będzie upewnić się też, czy wybrany przez nas wariant rzeczywiście jest pozbawiony GMO i czy jest zgodny z najważniejszymi systemami jakości. Mikronizowane musli dla cieląt, zawierające takie dodatki, jak melasowane ziarna kukurydzy, jęczmienia i pszenicy znajdziemy m.in. na stronie agrovet.com.pl.