12 czerwca, 2024

Jimmy Web

Blog

Kinkiety do łazienki nad lustro – czym powinny się charakteryzować

Odpowiednie oświetlenie łazienki jest niezwykle istotne. To tam przeważnie wykonuje się makijaż i inne zabiegi pielęgnacyjne w obrębie twarzy. Z tego powodu sporą popularnością cieszą się kinkiety łazienkowe wieszane nad lustrem. Jak jednak wybrać najlepszy model?

Nowoczesne kinkiety do łazienki

Przede wszystkim powinien być odporny na wilgoć. Dzięki temu będzie się nim można cieszyć przez długi czas. Warto też wybrać egzemplarz łatwy do utrzymania w czystości. Kinkiety do łazienki musza się ponadto dobrze komponować z aranżacją pomieszczenia. Najpopularniejsze są lampy wykonane z mosiądzu. Wyróżnia je:

  • długa żywotność
  • mało kłopotliwa konserwacja
  • elegancki, ponadczasowy wygląd
  • odporność na korozję
  • uniwersalność – pasują niemalże do dowolnego wnętrza

Kinkiety do łazienki nad lustro

Jeżeli chodzi o klosze, to świetnie sprawdzą się te wykonane ze szkła. Wspaniale się prezentują i nie zmieniają z czasem swojego wyglądu. Ponadto nie wymagają skomplikowanego czyszczenia – wystarczy przetrzeć je morką szmatką. Szkło doskonale rozprasza światło, co z pewnością będzie pomocne podczas pielęgnacji zarostu lub nakładania makijażu.

Nowoczesne kinkiety do łazienki powinny wyróżniać się minimalistycznym wyglądem. Najlepiej wybierać proste formy bez nadmiaru elementów ozdobnych. Dzięki temu wpasują się w dowolną aranżację oraz nie utrudnią sprzątania. W przeciętnej łazience idealnie sprawdzą się modele utrzymane w klasycznych kolorach, takich jak:

  • złoto
  • srebro
  • biel
  • czerń

Kinkiety do łazienki – nieszablonowe egzemplarze

Ciekawym rozwiązaniem są także kinkiety łazienkowe przypominające swoim wyglądem świetlówki. Przeważnie umieszcza się je nad lustrami. Są nieco droższe od klasycznych modeli, aczkolwiek pozwalają stworzyć wyjątkową aranżację. Idealnie wpisują się w modny, minimalistyczny styl. Trzeba je oczywiście odpowiednio zamontować, aby dobrze spełniały swoją funkcję. Przyjmuje się, że idealna wysokość to około 10 cm nad głową najwyższego lokatora. Instalacja takiego kinkietu jest na tyle łatwa, że można ją przeprowadzić samodzielnie, bez pomocy fachowca.

Źródło: https://kuplampy.pl/