12 czerwca, 2024

Jimmy Web

Blog

Kołdry sensoryczne

Dlaczego warto korzystać z kołdry obciążeniowej?

W integracji sensorycznej używa się różnorodnych rozwiązań, pozwalających polepszyć efekty pracy specjalistów. Jednym z nich jest kołdra obciążeniowa. Okazuje się przydatna w pracy z dziećmi i dorosłymi.

Jak wygląda kołdra obciążeniowa?

Taki produkt nie musi charakteryzować się specyficznym wyglądem. Na pierwszy rzut oka przypomina więc zwykłą, tradycyjną kołdrę. Różnicę można dostrzec dopiero podczas użytkowania takiego wyrobu. Jest to zasługą wypełnienia produktu. Wszyscy doskonale wiemy, co znajduje się w standardowych kołdrach. Ale jakie wypełnienie ma kołdra terapeutyczna?

Zamiast pierza, syntetycznego wypełnienia czy puchu znajdziemy tu specjalistyczny wkład obciążeniowy. W profesjonalnych kołdrach (oferuje je m.in. Sensoric) uwzględniono także specjalne warstwy bawełny. To dzięki nim wypełnienie pozostaje na miejscu.

Kołdry obciążeniowe – jak działają?

Dzięki temu, że taki produkt wywiera na ciało określony ciężar, osoba może się wyciszyć, łatwiej jest się jej odciąć od rozpraszających bodźców i zrelaksować się. W efekcie kołdry sensoryczne poleca się ludziom, którzy mają problemy z nerwowością oraz trudności z zasypianiem. Podobnie sprawa się ma z kłopotami z koncentracją. Jeśli chodzi o efekty, jakie daje kołdra terapeutyczna, to wiele zależy od konkretnego przypadku, ale czasem są one widoczne już po kilku dniach.

Kołdra sensoryczna, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywana bywa w terapii sensorycznej. Poddaje się jej osoby, cierpiące np. na:

  • pobudliwość;
  • apatię;
  • rozdrażnienie.

Przykładów zastosowań kołdry jest znacznie więcej. W niektórych przypadkach skutecznie wspiera leczenie depresji, padaczki, zespołu stresu pourazowego, nerwic, choroby dwubiegunowej, choroby Parkinsona i Alzheimera.

Kołdry sensoryczne

Kołdra terapeutyczna – jak ją właściwie dopasować?

Jeśli rozważamy zakup takiego rozwiązania, powinniśmy pamiętać, że najlepsze efekty przynosi ono wtedy, gdy jest dopasowane do naszego wzrostu i wagi. Profesjonalne firmy, wykonujące kołdry terapeutyczne pozwalają swoim klientom na określenie takich parametrów, dzięki czemu kołdra sensoryczna doskonale odpowiada potrzebom konkretnej osoby.

Podczas poszukiwań produktu upewnijmy się także, czy rozważana przez nas kołdra terapeutyczna jest wykonywana z wysokiej jakości materiałów oraz jest zarejestrowana jako wyrób medyczny. W ten sposób zwiększamy szanse na to, że wybrana przez nas kołdra obciążająca będzie dobrym zakupem i rzeczywiście nam pomoże. Nie zapominajmy o tym, że takich rozwiązań nie należy traktować jak lekarstwa i priorytetem powinno być stosowanie się do zaleceń lekarza lub lekarki.

 

Źródło: https://sensoric.pl/