12 czerwca, 2024

Jimmy Web

Blog

Kuchnia na wymiar

Najważniejsze rzeczy o których trzeba pamiętać przed zamówieniem mebli kuchennych na wymiar

Kuchnie na wymiar doceniane są z różnych powodów. Osoby decydujące się na takie rozwiązanie zwracają uwagę na wysoką jakość wykonania, możliwość indywidualizacji mebli oraz dopasowanie ich do konkretnych potrzeb. Ale co zrobić, żeby wybrać właściwe meble kuchenne na zamówienie? Dziś dzielimy się garścią przydatnych wskazówek.

Pomyśl o tym, jak lubisz przechowywać produkty

Kuchnia na wymiar może zachwycać stylowym wykończeniem, atrakcyjnym zestawieniem faktur/kolorów i robić pozytywne wrażenie na każdej osobie, która odwiedzi nasze mieszkanie. Zalety zabudowy to nie tylko to, co widzimy od razu. To także rozwiązania, które kryją się wewnątrz szafek. Dobry producent mebli kuchennych na wymiar będzie w stanie zaproponować nam kilka systemów skutecznego przechowywania, np.:

  • wysuwane półeczki,
  • specjalne systemy pozwalające wydobyć naczynia z głębi szafek;
  • funkcjonalne przegrody wewnątrz szuflad;
  • różnorodne systemy zamykania drzwi od szafek.

Zanim zaakceptujemy konkretne meble kuchenne na wymiar, upewnijmy się, czy dana propozycja rzeczywiście będzie pasowała do naszego stylu życia.

Kuchnia na wymiar

Meble do kuchni na wymiar a zastosowane materiały

Czasem piękne rozwiązania nie mają nic wspólnego z solidnością, Jeśli chcemy, żeby meble kuchenne na wymiar służyły nam przez wiele lat, nie możemy skupiać się tylko na estetyce. Ogromny wpływ na żywotność i funkcjonalność mebli mają materiały. Jak więc właściwie je dobrać? Tworzywo, z którego wykonane są meble do kuchni na wymiar, powinno dobrze znosić różnice temperatur i dużą wilgoć. Nie może sprawiać nam też problemu podczas czyszczenia.

To naturalne, że podczas wyboru mebli możemy mieć trudności z podjęciem ostatecznej decyzji. Profesjonaliści, zajmujący się wykonaniem i kreowaniem mebli na wymiar, cierpliwie pomogą nam w dokonaniu wyboru, doradzą i rozwieją wątpliwości dotyczące konkretnych rozwiązań.