12 czerwca, 2024

Jimmy Web

Blog

Pomostowe studia pielęgniarskie na Powiślańskiej Szkole Wyższej w Gdańsku – jakie możliwości rozwoju zawodowego posiada absolwent takiego kierunku?

Od lat pracujesz w zawodzie pielęgniarki, jednak zastanawiasz się nad poszerzeniem swoich kwalifikacji? Do wyboru masz kilka opcji, jednak tą najczęściej wybieraną zdecydowanie są pielęgniarskie studia pomostowe. Dlaczego właśnie one i jakie korzyści zapewniają?

Pomostowe studia dla pielęgniarek – jakie możliwości zapewniają?

Pomostowe studia dla pielęgniarek w Toruniu skupiają się na trzech aspektach:
● stosunku pielęgniarki/pielęgniarza do pracy,
● stosunku do innych – w szczególności pacjentów,
● stosunku do samego siebie.

Skupiając się na tych trzech sferach życia, bezinteresownie służymy pomocą, uwzględniając jednak przy tym własne potrzeby, nie zaniedbując ich. Praca pielęgniarza bez wątpienia należy do odpowiedzialnej, samodzielnej i dbałej. Niejednokrotnie osoba pracująca w tym zawodzie będzie stała przed trudną sytuacją, w której trafność w podejmowaniu decyzji i szybkość ich podejmowania będą odgrywać istotną rolę. To m.in. z tymi umiejętnościami wychodzą absolwenci studiów pomostowych pielęgniarskich.

Pielęgniarstwo pomostowe – studia w Kwidzynie – możliwości rozwoju

Studia pomostowe mają przede wszystkim na celu poszerzenie kwalifikacji. To z kolei przekłada się na większe możliwości rozwoju i wyższe posady. Osoba, która ukończy studia pielęgniarskie pomostowe w Gdańsku znajdzie zatrudnienie w:
● szpitalach publicznych i prywatnych,
● gabinetach lekarskich,
● przychodniach zdrowia,
● hospicjach,
● domach pomocy społecznej,
● zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych.

Pomostowe studia dla pielęgniarek w Gdańsku – ścieżka kariery

Możliwości rozwoju jest tak naprawdę znacznie więcej. Rola pielęgniarza czy pielęgniarki w naszym życiu jest nieoceniona. Ciężko byłoby wyobrazić sobie branżę medyczną bez tak ważnego zawodu. Niestety dziś musimy właśnie z tym się mierzyć. Niejeden szpital zgłasza deficyty, jeśli chodzi o stanowiska pielęgniarskie. Daje więc to możliwość wyboru miejsca pracy – nie jesteśmy skazani wyłącznie na jeden czy dwa wybory, a na całe ich mnóstwo.

Źródło: https://powislanska.edu.pl