18 lipca, 2024

Jimmy Web

Blog

Kufry motocyklowe boczne i centralne

Zdarzyło ci się zmienić swoje plany i dostosować je do faktu, że nie możesz przewieźć danych rzeczy motocyklem? Jeśli przydarzyła ci się chociaż raz taka sytuacja, warto rozważyć zakup profesjonalnego kufra motocyklowego.

 

Jaką wielkość kufra wybrać?

Wielkość rozwiązania wpływa na cenę. Często decyduje też o tym, jak często będziemy sięgać po kufer. Dobrze będzie zastanowić się nad swoimi potrzebami. Pamiętajmy, że nieco większe modele to często tylko odrobinę wyższy koszt, zwłaszcza jeśli uda się nam skorzystać z promocji. Takie atrakcyjne cenowo oferty są dostępne m.in. w sklepie MotoFreak.

Przeważnie na rynku znajdziemy rozwiązania wielkości od 42 do prawie 60 litrów. Takie modele najczęściej oferują czołowi producenci kufrów motocyklowych: Kappa, Givi, Ogio, Sw-Motech i Oxford. Jeśli zależy nam na nieco mniejszej lub trochę większej konstrukcji, nie zniechęcajmy się. Rynek tego typu produktów jest dość mocno zróżnicowany, dlatego istnieje duża szansa, że znajdziemy kufry motocyklowe boczne, centralne albo małe tankbagi, idealnie spełniające nasze oczekiwania.

 

kufer motocyklowy centralny

 

Czy kufry motocyklowe to wystarczające zabezpieczenie przed złodziejami?

W tej kwestii lepiej unikać uogólnień, bo w tak delikatnej sprawie, jak bezpieczeństwo przewożonego bagażu, wszystko zależy od jakości kufra. To powinno zmotywować nas do przemyślanego zakupu. Przeważnie kufer staje się towarzyszem naszych podróży na wiele lat, dlatego warto wybrać wariant, któremu rzeczywiście zaufamy.

Wspomniani wcześniej producenci stawiają na wytrzymałość kufrów, którą dostrzec można w dwóch kwestiach:

  • ochrona na uszkodzenia mechaniczne

Kufer musi znosić z nami wszystkie znoje podróży, załamania pogodowe, a czasem nawet wywrotkę. Kupno sprawdzonego produktu to najlepszy sposób na uniknięcie nieprzyjemności związanych z uszkodzeniami, odkształceniami czy rdzewieniem.

  • ochrona przed sprytnym złodziejem

Istnieje szansa, że złodziej będzie chciał dotrzeć do wnętrza kufra w bardziej finezyjny sposób, niż po prostu całkowicie niszcząc jego konstrukcję. Dostępne systemy zamknięcia pozwalają motocykliście czuć się bezpiecznie, nawet jeśli musi pozostawić motocykl bez opieki.

Boczne i centralne kufry motocyklowe to wyposażenie, które okaże się przydatne zarówno podczas dłuższych wyjazdów, jak też i na krótkich trasach. Solidny kufer motocyklowy dobrze jest mieć pod ręką zawsze, gdy chcemy przewieźć coś bezpiecznie z punktu A do punktu B i nie stresować się, czy ładunek cało dotrze do celu.

Zobacz więcej na https://moto-freak.pl/pl/