18 lipca, 2024

Jimmy Web

Blog

Wymiana olejów w skrzyni biegów

Jak wymienić olej w skrzyni biegów?

Olej w aucie odpowiada za zachowanie silnika oraz skrzyni biegów w dobrej kondycji. Gdyby nie on, mogłoby dojść do skrócenia żywotności różnorodnego osprzętu, spełniającego ważną funkcję w samochodzie (np. turbosprężarki). Regularna wymiana oleju wpływa bezpośrednio na nasz komfort jazdy, zapewniając m.in. mniejszy hałas podczas pracy samochodu.

Wymiana oleju – o czym koniecznie musisz pamiętać?

Specjaliści zwracają uwagę na kilka kardynalnych zasad, bez których nie ma mowy o poprawnie przeprowadzonej wymianie oleju. Wskazuje się m.in. na to, żeby olej dopasować do specyfiki naszego samochodu. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki olej będzie właściwy, warto podzielić się swoimi wątpliwościami z profesjonalistami.

Co jeszcze musimy wiedzieć, jeśli zabieramy się za takie zadanie, jak wymiana oleju w skrzyni biegów? Olej wymieniamy, gdy jego poziom przekracza poziom minimum. Należy upewnić się także, czy nasze auto jest w stanie bez problemu rozprowadzić olej. Przed wymianą dobrze będzie więc skontrolować, czy układ olejenia nie jest w żaden sposób uszkodzony. Oczywistością, o której niektórzy zapominają, jest rygorystyczne dbanie o czystość oleju. Wymiana oleju w skrzyni automatycznej i manualnej powinna odbywać się jedynie z udziałem oleju zanieczyszczonego innymi substancjami.

Wymiana olejów w skrzyni biegów

Wymiana oleju w skrzyni biegów – czy warto to zlecić specjalistom?

Takie firmy jak np. Warsztat Sergiej Paszyński ze Świnoujścia, oferują kompleksową wymianę oleju. Mowa więc zarówno o wymianie oleju silnikowego, jak też i o wymianie oleju w manualnych i automatycznych skrzyniach biegów. Wybierając pomoc kompetentnych osób zyskujemy pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony w bezpiecznych warunkach, a nasze auto wróci do nas w stanie gotowości do pokonania wielu kilometrów. Jeśli chodzi o częstotliwość wymiany, to wiele zależy od intensywności eksploatacji auta. Najczęściej zakłada się jednak, że oleje przekładniowe warto wymieniać co 6 lat.

 

Źródło: https://warsztat-swinoujscie.pl/