30 listopada, 2023

Jimmy Web

Blog

Medyczne filmy instruktażowe

Jak korzystać z animacji o medycynie w marketingu wideo?

Nikt nigdy nie zwróci uwagi, jeśli tłumaczysz jakąś medyczną lub związaną ze zdrowiem kwestię, wplątując żargon medyczny zamiast upraszczać go. I prawdopodobnie to bardzo utrudnia marketing branży medycznej i opieki zdrowotnej. Jest jednak jedno rozwiązanie i są to „filmy instruktażowe”. Według EyeView film bije na głowę każdą inną formę marketingu i ma ponad 90% udział w decyzjach zakupowych klienta. A raport DMB Adobe mówi, że animacje instruktażowe są najpopularniejszą formą instrukcji lub bezpośrednim marketingiem, który jest łatwo przyswajalny przez zwykłych odbiorców i prawdopodobnie zwiększa wskaźnik sprzedaży o 1,81x. Animacja medyczna lub film animowany dotyczący opieki zdrowotnej robi to samo dla Ciebie. Dlatego dzisiaj w tym artykule przedstawimy najlepsze praktyki i wskazówki dotyczące korzystania z filmów animowanych w branży opieki zdrowotnej.

Czym są medyczne filmy instruktażowe?

Z definicji instruktażowe filmy medyczne to animowane filmy wykorzystywane do skutecznego przekazywania skomplikowanych idei i tematów z branży medycznej i opieki zdrowotnej. Sprowadzają trudne do uchwycenia koncepcje dziedzin medycznych w łatwo przyswajalne treści, aby edukować i informować zwykłych odbiorców. Filmy instruktażowe są animowane, dzięki czemu są atrakcyjne do oglądania i szybko przyciągają uwagę. Dowolną podstawową koncepcję lub trudny proces można łatwo przekazać za pomocą animowanych filmów. Co więcej, dodanie części SEO do filmów animowanych pomoże Ci rozwinąć strategie marketingu wideo.

Medyczne filmy reklamowe

Korzyści z filmów instruktażowych w medycynie

Dzięki stale rosnącej społeczności internetowej, marketing staje się najważniejszą częścią każdej firmy. A zwłaszcza filmy animowane są w dzisiejszych czasach niezbędnymi narzędziami biznesowymi dla różnych branż.

Sektor medyczny lub przemysł opieki zdrowotnej nie są wyjątkiem. Jeśli jesteś pracownikiem medycznym lub firmą zajmującą się opieką zdrowotną, potrzebujesz solidnego środka przekazu, aby przekazać swoją wiadomość bez uprzedzeń w kierunku środowiska reklamowego.

Oto, w jaki sposób możesz skorzystać, korzystając z instruktażowych animacji medycznych:

  • Poprawia SEO i zwiększa zaangażowanie

To oczywiste, że zwiększenie zaangażowania w Twojej witrynie jest najważniejszym aspektem Twojej firmy. Filmy animowane, jeśli są prawidłowo osadzone na stronach docelowych Twojej witryny, mogą drastycznie zwiększyć interakcje użytkowników z Twoimi produktami i usługami. Lub jeszcze lepiej, pomogą zbudować silną więź z klientami poprzez spalenie wewnętrznego mostu.

Ponadto wdrożenie odpowiednich taktyk SEO w filmach może pomóc Ci konsekwentnie uzyskiwać wyższą pozycję w Google. Co więcej, pozostanie na szczycie ostatecznie zwiększy ruch w Twojej witrynie. Ludzie prawdopodobnie będą spędzać więcej czasu i wchodzić w interakcje, jeśli na Twojej stronie znajduje się animowany film. Na koniec zbudujesz dużą grupę odbiorców i listę klientów, którzy są naprawdę zainteresowani Twoim produktem lub usługą.

  • Wyjaśnia skomplikowane tematy

Nie wszyscy rozumieją język lekarza i dlatego mamy ekspertów medycznych. Podobnie filmy animowane są po to, aby zwykłym ludziom pomóc zrozumieć choroby, problemy, objawy i inne aspekty branży opieki zdrowotnej.

Medyczne filmy animowane mają na celu zmianę złożoności twojego biznesu medycznego w przejrzystość, jednocześnie opowiadając twoją historię w krótki i urzekający sposób.

Co więcej, filmy wyjaśniające medyczne są najczęściej w formie animacji, które ułatwiają ludziom zrozumienie i uchwycenie najtrudniejszych pojęć.

  • Skutecznie sprzedaje usługi i poprawia widoczność marki

Filmy animowane związane z opieką zdrowotną są bardzo łatwo udostępniane w Internecie. Za pomocą kilku kliknięć możesz udostępnić je w różnych kanałach mediów społecznościowych. To z kolei zwiększa Twój zasięg na potencjalnym rynku i poza Twoje branże. Dzięki przekonującemu, wydajnemu filmowi wyjaśniającemu przekażesz swoją wiadomość w specjalny sposób, który zapewni ekstremalne wyniki dla Twoich indywidualnych potrzeb, w tym solidną obecność w Internecie.

Ponadto dobrze przygotowany film instruktażowy może sprawić, że będziesz wyglądać bardziej autorytatywnie i profesjonalnie w swoich usługach. To wszystko ostatecznie składa się na widoczność marki i marketing Twoich produktów lub usług.

Jak korzystać z filmów animowanych w branży medycznej?

Filmy animowane dotyczące opieki zdrowotnej mogą być wykorzystywane do wielu celów. Niezależnie od tego, czy trzeba poinformować pacjenta o chorobie, czy przygotować go do leczenia, filmy instruktażowe mogą się przydać.

Jednak filmy nie są tak przydatne, jeśli nie możesz przekazać odpowiedniego komunikatu. Przyjrzyjmy się niektórym sposobom wykorzystania animowanych filmów wideo i sprawom, które należy rozważyć przed opublikowaniem ich w kanałach marketingowych.

  • Używaj animacji w procedurach medycznych

Procedury medyczne są zbyt skomplikowane, by wyrazić je słowami lub ilustracjami. Kwestie opieki medycznej mogą być w każdym razie nieprzewidywalne dla ekspertów. Trudno je zbadać i wyjaśnić, szczególnie laikowi. Ta zawiłość utrudnia pacjentom i partnerom zrozumienie diagnozy medycznej i wyzwań związanych z opieką zdrowotną. Filmy animowane dotyczące opieki zdrowotnej są niezrównane pod względem możliwości jasnego omawiania złożonych koncepcji z osobami.

Filmy instruktażowe medyczne są prawdopodobnie najszybszą, najmniej trudną i najbardziej szczegółową metodą instruowania pacjentów, edukowania ludzi i studentów medycyny o procesach medycznych, na przykład cykl angioplastyki, metody leczenia chorób serca.

Bez względu na to, czy małe kamery byłyby teraz w stanie znaleźć drogę do żył, aby pokazać tę interakcję, nadal nie byłaby ona zrozumiana przez normalną osobę. To tylko jedna z sytuacji, w których ogólnie wymagane są animacje. Pomoże to pacjentom jasno zrozumieć, z czym mają do czynienia i w jaki sposób metody leczenia im pomogą.

Medyczne filmy instruktażowe

  • Używaj animacji w edukacji

Animacje pomagają studentom w zrozumieniu wysokiego poziomu edukacji zdrowotnej. To dodatkowo pomaga słabszym uczniom, a także bardziej biegłym ludziom, w miarę możliwości pobierać informacje z filmów. W tym sensie animacje mogą pomóc w szkoleniu zawodowym, a ponadto obejmują edukację pacjentów i świadomość społeczną. Okazuje się, że animacje sprawdzają się u pacjentów z niewielką lub zerową wiedzą medyczną, a nawet z trudnościami w zrozumieniu pojęć i problemów klinicznych. Oczywiście sama animacja nie wystarczy. Muszą być umieszczone z odpowiednią narracją dźwiękową i tekstową.

  • Filmy animowane dotyczące opieki zdrowotnej w medycynie i szpitalach

Kliniki medyczne i szpitale mają tę zaletę, że osoby przyjeżdżają na kilka chwil, a czasami dłużej. Jest to niesamowita szansa na wykorzystanie animowanych filmów w poczekalni, zamiast zmuszania ich do oglądania filmów.

Pracownicy opieki medycznej — specjaliści, ośrodki, profesjonaliści i nowe firmy mogą korzystać z filmów instruktażowych medycznych, aby bezpośrednio nawiązać kontakt z pacjentami, kupującymi i prawdopodobnymi wspólnikami oraz zaprezentować swoje marki i misję.

  • Wprowadź nowe usługi lub produkty

Dziedzina medyczna to znacząca unikatowa przestrzeń; to jest powód, dla którego prezentacja i reklama wymagają nieoczekiwanej metodologii w porównaniu z różnymi firmami. Być może próbujesz reklamować korzyści kliniczne, ale reklama brzmi jak autorytatywna rekomendacja i nie jest zbyt atrakcyjna. Co na to poradzić?

Odpowiedzią są filmy animowane. Kiedy promujesz swoje produkty za pomocą filmów animowanych, ogólny ton wydaje się edukacyjny, a nie promocyjny. W ten sposób pomaga to ludziom zrozumieć Twój produkt, a jednocześnie nie przypomina tradycyjnego chwytu reklamowego. Dlatego zamiast używać długich artykułów lub blogów w swojej witrynie, spróbuj użyć animowanych filmów i umieść je na swojej stronie docelowej, aby promować nowe usługi i produkty.

  • Budowanie marki poprzez animację

Zaufanie jest potencjalnie najbardziej cenioną rzeczą w branży opieki zdrowotnej. Dzięki niezbędnemu wykorzystaniu doskonałych filmów animowanych dotyczących opieki zdrowotnej, Twój wizerunek może zapewnić przywódczą rolę w biznesie poprzez tworzenie filmów instruktażowych. Dlatego wykorzystanie medycznych filmów animowanych do opieki zdrowotnej i innych możliwych obszarów jest niezwykłą metodą na rozpoczęcie budowania marki.

Co więcej, animowane filmy pozwalają powiedzieć bardzo dużo, w niezwykle krótkim czasie. Wielu konsumentów, a nawet niektórzy profesjonaliści, woleliby obejrzeć szybki film z zabiegu medycznego niż przeglądać go w formie tekstowej lub dźwiękowej. Tak więc Twój film zamienia się w doskonałe narzędzie do kojarzenia się z konsumentami i potencjalnymi klientami, jednocześnie rozwijając Twoją markę.

Wnioski

Podsumowując, filmy animowane, a dokładniej animacje medyczne, są najważniejszą częścią strategii marketingowej dla branży medycznej i opieki zdrowotnej. Krótkie 2-3 minutowe wideo może przynieść wiele korzyści niż jakiekolwiek inne medium marketingowe. Nie ma nikogo, kto nie lubi prostoty, a filmy animowane wykonują tę pracę wyjątkowo dobrze. Dzielą złożone tematy na proste, angażujące, a jednocześnie pouczające treści, które można łatwo udostępniać i przyswajać zwykłym odbiorcom.

Produkcja filmów animowanych zajmuje dużo czasu, nie wspominając o wymaganych zasobach i niezbędnych licencjach na oprogramowanie. Ale gwarantuje również wysoki zwrot z inwestycji i drastycznie obniża inne koszty zarządzania.

 

Źródło: https://narysujto.pl/