12 czerwca, 2024

Jimmy Web

Blog

Urządzenia samoobsługowe dla stacji paliw i myjni – rodzaje i przeznaczenie

Rozwiązania samoobsługowe to coś, z czego korzystamy coraz chętniej. Są wygodne, działają intuicyjnie i dodatkowo dają nam pewność, że wszystkie działania zostały wykonane tak, jak tego chcemy. Urządzania tego typu znaleźć można m.in. w myjniach oraz na stacjach paliw.

Nowoczesne sprzęty, dzięki którym można samodzielnie zadbać o auto

Wśród takich urządzeń znaleźć można m.in.:

1. Trzepaczki do dywaników samochodowych

To proste wyposażenie, które najczęściej wykonane jest ze stali nierdzewnej. Pozwala zadbać o czystość wnętrza auta. Dzięki nim w jednej chwili pozbędziemy się okruszków, kurzu i innych zanieczyszczeń, zgromadzonych na dywanikach samochodowych.

2. Odkurzacze samoobsługowe na stacje paliw i do myjni

Odkurzacz stacjonarny samoobsługowy to wyposażenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kompleksowo działającej myjni. Osoby zmotoryzowane nierzadko korzystają z takich rozwiązań również przy okazji tankowania. Urządzenia tego typu charakteryzują się wytrzymałą obudową, która świetnie znoszą wilgoć i inne niesprzyjające czynniki. Zaawansowane produkty, oferowane m.in. przez Novo Nord nie sprawiają żadnych problemów podczas opróżniania. Do nowoczesnych wariantów zaliczyć można m.in. odkurzacz samochodowy z kompresorem. Produkty charakteryzują się atrakcyjną żywotnością i skutecznością działania.

3. Samoobsługowy kompresor samochodowy na stację paliw

Niektóre warianty posiadają więcej niż jedną funkcjonalność, tzn. łączą w sobie działanie odkurzacza i kompresora do pompowania kół (2w1 zestaw DUO). Inne z kolei pozwalają tylko na tę drugą czynność. Na rynku dostępne są również rozwiązania przeznaczone dla pojazdów ciężarowych. Cyfrowy kompresor pozwoli użytkownikom i użytkowniczkom w profesjonalny sposób zadbać o pompowanie kół. Nowoczesne urządzenia samoobsługowe dla stacji paliw mają opcję m.in. ustawienia wymaganego ciśnienia w oponie.

Rozwiązania dla rowerzystów, czyli rowerowe stacje naprawcze

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów (np. model Bile Tool Box) to opcja umożliwiająca samodzielne napompowanie opon. Oprócz tego rowerowa stacja naprawcza wyposażona została w narzędzia, z których pomocą da się wykonać podstawowe naprawy i to nie tylko w rowerze, ale też w deskorolce, skuterach oraz w wózkach. Stacje naprawcze cieszą się dużym zainteresowaniem, bo pozwalają rowerzystom oszczędzić pieniądze i zamiast czekać na profesjonalny serwis, szybko rozprawić się z usterką.